Nowości, porady, opinie

Remont kuchni
Remont kuchni

Przygotowanie kuchni do montażu mebli

Podstawowe wymiary i wskazówki, które możesz wykorzystać, kiedy już masz zamówione meble kuchenne, dysponujesz projektem i nadchodzi czas na przygotowanie pomieszczenia. Poniżej zamieszczone porady pozwolą na bezproblemowe przeprowadzenie remontu kuchni. Nie będziemy pisać o zabiegach stylistycznych, rodzajach podłóg czy sposobach wykończenia ścian, bo to niezwykle obszerny temat. Zaznaczymy jedynie jakich rozwiązań technicznych unikać i co należy zrobić, aby montaż mebli przebiegł bez komplikacji.

Czytaj więcej
Kosz magic w kuchennej szafce narożnej
Kosz magic w kuchennej szafce narożnej

Nowoczesne wyposażenie kuchennych szafek narożnych

Szafki narożne w kuchni, koszmar czy wzór ergonomii? Zanim odpowiesz, zobacz jak można je zagospodarować. Szafki te uważane są za najbardziej problematyczne w całej zabudowie kuchennej. Są głębokie, duże, bardzo pojemne, ale bez odpowiedniego wyposażenia stają się składowiskiem rzadko używanych przedmiotów. Aby wykorzystać ich pełen potencjał prezentujemy różne systemy do szafek narożnych. 

Czytaj więcej

Projekty mebli kuchennych - galeria wizualizcji

Obejrzyj przykładowe projekty kuchni, przedstawiamy wizualizacje przygotowywane dla naszych klientów. To od takiego projektu rozpoczyna się pracę nad produkcją nowej kuchni. Dzięki realistycznym projektom, wybór kolorów, materiałów oraz innych detali staje się przyjemnością zamiast stresującej udręki.

Czytaj więcej
Wysokie cargo w zabudowie kuchennej
Wysokie cargo w zabudowie kuchennej

Wysoka zabudowa kuchenna - Kosze cargo

Wysoka zabudowa w kuchni to obecnie jedno z najmodniejszych i najbardziej pożądanych rozwiązań. Coraz częściej zabudowuje się całą ścianę wysokimi szafami, w których oprócz urządzeń AGD takich jak lodówka, piekarnik i mikrofalówka, montujemy systemy pozwalające wydajniej zagospodarować wnętrze szafek. Obok klasycznych półek i szuflad są to zazwyczaj kosze cagro w różnych odmianach, tzw. „wyciągi wysokie”.

Czytaj więcej
Podblatowy kosz cargo mini
Podblatowy kosz cargo mini

Podblatowe kosze cargo - Wyposażenie wąskich szafek w kuchni

W dobrze zaprojektowanej kuchni na wymiar, wykorzystuje się każdą, nawet bardzo niewielką przestrzeń. Jednak zbyt wąskie szafki posiadają wadę, która uniemożliwia ich pełne wykorzystanie, mianowicie rzeczy ustawione na przodzie, zasłaniają i uniemożliwiają dostęp do tych umieszcznoych głębiej. Najlepszym rozwiazaniem w takiej sytuacji jest użycie kosza cargo, dzięki któremu wysuniemy całą zawartość szafki do przodu i uzyskamy pełny dostęp do jej wnętrza.

Czytaj więcej
szafa estaco

Zaprojektuj własną szafę - doradzamy jak to zrobić

Jak prawidłowo zaprojektować wnętrze szafy?

Głównym celem projektowania szafy na wymiar jest sprawienie aby pomieściła jak najwięcej przedmiotów ale żeby była przy tym funkcjonalna oraz stanowiła ozdobę naszego wnętrza. W tym wpisie podpowiemy Państwu jak dobrze zaprojektować szafę na wymiar.

Czytaj więcej

Jak dobrze zaprojektować kuchnię.

Projekt mebli kuchennych jest najważniejszym etapem w procesie urządzania kuchni. Każdy projekt musi być dobrze przemyślany, aby kuchnia była funkcjonalna i ergonomiczna, a jednocześnie piękna. Istnieje wiele czynników, od których zależy prawidłowy rozkład mebli kuchennych. Chcemy pomóc we właściwej organizacji kuchni, w tym celu przygotowaliśmy tą stronę.

Czytaj więcej

Kuchnia dla osób niepełnosprawnych

Kuchnia osoby niepełnosprawnej powinna być zaprojektowana tak, aby korzystanie z niej było łatwe i nie sprawiało trudności. Meble wykonywane na wymiar są idealnym rozwiązaniem, ponieważ możemy dostosować je do indywidualnych potrzeb danej osoby.

Czytaj więcej